wtorek, 3 grudnia 2019

"Chłopcy z Placu Broni" Ferenc Molnar





Książka  pt. „Chłopcy z Placu Broni” to naprawdę niezwykła powieść. Znaleźć w niej można wydarzenia wesołe, ale i smutne, wzruszające. Bohaterami są chłopcy z dwóch rywalizujących ze sobą grup-chłopcy z Placu Broni oraz chłopcy z Ogrodu Botanicznego. Kto lubi książki przygodowe, powinien koniecznie ją przeczytać!
                                                               Poleca Mateusz Piekut kl. V b

"Akademia pana Kleksa" Jan Brzechwa




Niedawno przeczytałem książkę pt. „Akademia pana Kleksa”, którą napisał Jan Brzechwa. Bohaterem jest Adaś Niezgódka, który uważał, że ma gliniane ręce, ciągle spóźniał się na lekcje. Chłopiec został umieszczony w akademii, której właścicielem jest pan Ambroży Kleks. Ciekawe jest to, że wszyscy chłopcy w tej szkole mieli imiona, które rozpoczynały się na literę „A”. Jeżeli chcecie dowiedzieć się, jakie przygody przeżył Adaś-koniecznie przeczytajcie tę książkę!
                                                       Poleca  Xawier Ociepa kl. V b

poniedziałek, 2 grudnia 2019

"Nasi ulubieńcy gryzonie"




Ostatnio przeczytałem książkę pt. „Nasi ulubieńcy gryzonie”. Bardzo mnie ona zainteresowała, bowiem zawiera wszystkie informacje związane z gryzoniami. Moim marzeniem jest mieć w przyszłości myszoskoczka. Książka pomogła mi dowiedzieć się ciekawych rzeczy o tym, co jedzą, jak wyglądają, jaka jest ich budowa ciała. Bardzo zaskoczyła mnie informacja, że zwierzęta te szybko się uczą, potrafią chodzić po krętych korytarzach.
Polecam przeczytanie tej książki osobom, które chcą mieć w domu chomika, myszoskoczka, świnkę morską lub innego gryzonia.
                                                                    Tymon Pobudkiewicz kl. IV

"Misia i jej mali pacjenci. Nieoczekiwana przeprowadzka"




Głównymi bohaterami książki  są Misia i jej pies Popik. Misia prowadzi klinikę weterynaryjną dla zwierząt, w której pomaga chorym zwierzętom. Misia kocha psy, koty i ptaki i nie może patrzeć na kulejące i skrzywdzone zwierzęta. Akcja książki rozgrywa się w parku, do którego Popik uwielbia chodzić. Pewnego dnia bohater znajduje skulonego pod ławką dużego psa, który potrzebował pomocy. 
O tym, co się wydarzyło dalej, dowiecie się, sięgając po tę książkę. Polecam tę książkę wszystkim osobom lubiącym zwierzęta.
                                                        Poleca    Ola Bartkowska  kl. V b

"Dżok. Legenda o psiej wierności" Barbara Gawryluk



Książka pt. „Dżok. Legenda o psiej wierności” bardzo nas zainteresowała. Głównym bohaterem jest Dżok. Akcja rozgrywa się w centrum Krakowa. Pewnego dnia do schroniska przychodzi pan Nikodem. Kiedy dostrzega jednego z psów, postanawia go adoptować. Spędzają ze sobą wiele wspaniałych chwil. Właściciel pracuje jako tłumacz języka niemieckiego. Co przynosi im życie? Przekonajcie się sami, wypożyczając i czytając książkę.
Polecamy ją wszystkim wielbicielom psów.
                                                     Maja Rokicka i Oliwia Strzałka kl. V b

"Wszystkie śledztwa detektywa Anatola" Sophie Laroche

   


Anatol, główny bohater książki, ciągle narzekał na swoje imię.  Chłopiec przeprowadził się i poszedł do nowej szkoły. W tej szkole, niestety, każdy się z niego śmiał. Przezywali go: „ Anatol Wikol”, bo ciągle za nimi chodził i „przyklejał” się do nich jak klej wikol. Po pewnym czasie poznał jedyną przyjaciółkę, dziewczynkę o równie dziwnym imieniu – Filomena. Filomena była chora, maiła nowotwór. Dzielnie walczyła z chorobą. Bardzo się ze sobą zaprzyjaźnili.  Anatol miał wielkie marzenie. Chciał zostać detektywem… Jeżeli chcecie dowiedzieć się, co się działo, czy Anatol został detektywem, i jak potoczyła się przyjaźń z Filomeną…przeczytajcie tę książkę!

                                                                    Poleca   Kamil Gołata kl. V b



czwartek, 14 listopada 2019

"Mia i biały lew" Gilles de Maistre




Niedawno przeczytałem książkę, którą napisał Gilles de Maistre pt. „Mia i biały lew”.
Główną bohaterką jest Mia Owen, która zaprzyjaźnia się z bardzo rzadkim białym lwem o imieniu Charlie. Niestety ojciec dziewczynki chce go zabić, lecz Mii udaje się uratować zwierzę.

Utwór jest bardzo ciekawy i wzruszający oraz opowiada o wielkiej, niezłomnej przyjaźni. Warto go polecić, bo uczy posłuszeństwa wobec rodziców i tego, że prawdziwego przyjaciela jest trudno znaleźć. Lektura uświadamia też, że jak się go straci, to można już nigdy w życiu nie zaznać tak wielkiej przyjaźni.                                                                       
                                              Poleca      Stanisław Maciejewski