czwartek, 14 listopada 2019

"Mia i biały lew" Gilles de Maistre




Niedawno przeczytałem książkę, którą napisał Gilles de Maistre pt. „Mia i biały lew”.
Główną bohaterką jest Mia Owen, która zaprzyjaźnia się z bardzo rzadkim białym lwem o imieniu Charlie. Niestety ojciec dziewczynki chce go zabić, lecz Mii udaje się uratować zwierzę.

Utwór jest bardzo ciekawy i wzruszający oraz opowiada o wielkiej, niezłomnej przyjaźni. Warto go polecić, bo uczy posłuszeństwa wobec rodziców i tego, że prawdziwego przyjaciela jest trudno znaleźć. Lektura uświadamia też, że jak się go straci, to można już nigdy w życiu nie zaznać tak wielkiej przyjaźni.                                                                       
                                              Poleca      Stanisław Maciejewski

sobota, 26 października 2019

"Dziadek i niedźwiadek" Łukasz Wierzbicki




Ta niesamowita książka jest oparta na faktach. Akcja rozgrywa się podczas II wojny światowej w wielu miejscach świata. Razem z bohaterami jesteśmy m.in. w Iranie, Iraku, Egipcie i we Włoszech. Głównym bohaterem jest niedźwiedź Wojciech, który towarzyszył polskim żołnierzom z Armii Andersa. Ta książka to nie tylko wspaniała lekcja historii, ale i okazja do przeżycia niesamowitych przygód z niedźwiadkiem Wojtkiem. Chcesz się dowiedzieć, czym przekupywali go kucharz i praczka? Co było przysmakiem misia? Kim okazał się "potwór morski", którego przerazili się żołnierze? Co się stało z bohaterem po skończeniu wojny? Chcesz się wzruszyć oraz głośno się śmiać? Koniecznie przeczytaj "DZIADKA i NIEDŹWIADKA"!!!!  Polecam!  Hanna German